دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • بیماران و مراجعین
  • فراگیران
  • کارکنانتقویم های آموزشی فراگیران
آموزش های مجازی
کنفرانس های عمومی
ژورنال کلابگروه های آموزشی
اعضای هیات علمی


معرفی هیات مدیره
معرفی اعضای هیات علمی
انتقادات و پیشنهادات
تماس با ما
نیکوکاری

بخش یاس (جنــرال)

 | تاریخ ارسال: 1400/9/13 | ارسال‌کننده: مصطفی رحیمی | نویسنده: مصطفی رحیمی | 

بخش یاس  شامل تخصص های گوارش ، اعصاب ، ریه ، ایمونولوژی و قلب می‌باشد.
این بخش مدت‌ها توسط جناب آقای دکتر مصطفی جلالی طباطبایی اداره شد ، پس از بازنشستگی ایشان ، در سال ۱۳۸۴ دکتر زهره کلباسی عهده‌دار این مسئولیت شدند ، هم‌­اکنون ، ایشان نیز به افتخار بازنشستگی نائل شده­‌اند.
از سال ۱۳۷۸ با حضور دو فوق­‌تخصص گوارش کودکان دکتر شهربانو نخعی و دکتر الهام طلاچیان ، بیماران مرتبط با این رشته فوق­تخصصی در بخش یاس بستری شدند.  پس از آن ، واحد آندوسکوپی این مرکز نیز شروع به فعالیت نمود که هم­‌اکنون ، امکان انجام آندوسکوپی فوقانی و کولونوسکوپی تشخیصی و درمانی ، مانومتری و pH متری در این واحد وجود دارد.
بستری بیماران فوق‌­تخصصی اعصاب کودکان از سال ۱۳۷۵ با حضور آقای دکتر حسن حسن‌پور فوق‌تخصص اعصاب کودکان در این مرکز آغاز شد.  در سال ۱۳۸۰ دکتر آزیتا توسلی و در سال ۱۳۸۸ دکتر لادن افشار خاص در این مرکز شروع به فعالیت نمودند. واحد نوار مغز (EEG) در این مرکز با تجهیزات پیشرفته به مراجعین ارائه خدمت می­‌نماید.تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان در این مرکز انجام می‌گیرد و شامل بیماری تشنجی، صرع، تب و تشنج، سردرد و میگرن، فلج مغزی، بیماری های تحلیل‌برنده سیستم عصبی ، عفونت‌های سیستم عصبی، ضعف عضلانی، بیماری‌های نوروماسکولار (دیستروفی دوشن،SMA و...)، بیماری‌های ژنتیکی سیستم عصبی، اوتیسم، بیش فعالی، کم‌توانی ذهنی، اختلالات گفتاری، اختلالات خواب می‌باشد.
همچنین بخش فعال طب فیزیکی و توان‌بخشی با انجام موارد الکترودیاگنوزیس (نوار عصب- عضله) و اقدامات درمانی از جمله تزریق توکسین، بوتولیسم، کاردرمانی جسمی-ذهنی و گفتار درمانی در همکاری نزدیک با بخش اعصاب اطفال می‌باشند.
قابل ذکر است مرکز جامع تکامل در مرکز آموزشی درمانی علی اصغر(ع) پذیرای بیماران ارجاعی از مرکز بهداشت تهران می باشد و همکاران فوق تخصص مغز و اعصاب بیماران مذکور را معاینه نموده و علت عقب‌ماندگی حرکتی/گفتاری/ارتباطی کودک را بررسی و درمان می‌کنند.
با حضور اعضای هیأت علمی روان­پزشک، اعصاب کودکان، گروه توانبخشی و مددکار، این بیمارستان، مرکز جامع اختلالات تکاملی نیز هست و کودکان دچار اختلال یا تأخیر تکاملی به این مرکز ارجاع شده و تحت درمان قرار می­‌گیرند.
دکتر احمد بهرامی که با حضور ایشان تست­‌های پوستی تشخیصی آلرژی نیز انجام می­‌شود. با توجه به نیاز بیماران بستری و سرپایی، آزمایشگاه بیمارستان کلیه تست­‌های ایمونولوژی و آلرژی، تست­‌های فلوسیتومتری جهت انواع CD مارکرهای سلول­‌های خونی و ... را انجام می­‌دهد.
با حضور اعضای هیأت علمی گروه قلب کودکان بستری بیماران در بخش یاس انجام می­‌شود. علاوه‌­بر اکوکاردیوگرافی کودکان، اکوکاردیوگرافی جنینی نیز در این بیمارستان انجام می­شود.


جدول مشخصات بخش
نام ریاست بخش
نام سرپرستار بخش
سرکار خانم دارائی
اعضای هیات علمی
(به ترتیب تخصص)
سرکار خانم دکتر نخعی - سرکار خانم طلاچیان - سرکار خانم دکتر صادقیان - جناب آقای دکتر یوسفی
سرکار خانم دکتر توسلی - سرکار خانم دکتر افشار خاص - جناب آقای دکتر وفائی شاهی
جناب آقای دکتر بهرامی
جناب آقای دکتر عشقی - سرکار خانم دکتر حسینی نژاد
سرکار خانم دکتر عیسی تفرشی - سرکار خانم دکتر مهرعلی زاده
موقعیت مکانی
طبقه همکف ساختمان درمانی
تعداد تخت فعال
۱۸ عدد
تعداد تخت ایزوله
۱ عدد
تعداد اتاق های تک تخته
صفر
تعداد اتاق های دو تخته
صفر
تعداد اتاق های سه تخته و بیشتر
۵ عدد

توضیحات :
این بخش با هدف بهبود خدمت رسانی و افزایش رضایت در خدمت رسانی در سال جدید و با نوید ایجاد فضای و مناسب تر برای حضور مادران در بخش و نیز تلاش برای بالاترین سطح مراقبت های پرستاری در خدمت بیماران عزیز است .

دفعات مشاهده: 4060 بار   |   دفعات چاپ: 585 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر