پیام خود را بنویسید
دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


نوبت دهی آنلاین
نوبت دهی تلفنی
پاسخ دهی آنلاین
برنامه درمانگاه ها
آموزش بیمار
ارتباط با بیمار (به زودی ...)


درمانگاه های فوق تخصصی
درمانگاه خون
درمانگاه اورژانس
مرکز جامع رشد و تکامل


بخش مراقبت های ویژه کودکان (PICU)
بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU)


بخش جراحی شایان
بخش جراحی
اتاق عمل


آزمایشگاه
آزمایشگاه ژنتیک
تصویربرداری
اکو و نوار قلب
نوار مغز
دندانپزشکی
آندوسکوپی


ریاست و مدیریت
امور مالی
امور اداری
مددکاری
روابط عمومی
حراست
کتابخانه


معرفی هیات مدیره
معرفی اعضای هیات علمی
انتقادات و پیشنهادات
تماس با ما
نیکوکاری

بخش یاس (جنــرال)

 | تاریخ ارسال: 1396/3/11 | 

بخش یاس  شامل بیماران گوارش، اعصاب، ریه، ایمونولوژی و قلب می‌باشد.

این بخش مدت‌ها توسط جناب آقای دکتر مصطفی جلالی طباطبایی اداره شد. پس از بازنشستگی ایشان، در سال ۱۳۸۴ دکتر زهره کلباسی عهده‌دار این مسئولیت شدند. هم‌­اکنون، ایشان نیز به افتخار بازنشستگی نائل شده­‌اند.
از سال ۱۳۷۸ با حضور دو فوق­‌تخصص گوارش کودکان دکتر شهربانو نخعی و دکتر الهام طلاچیان، بیماران مرتبط با این رشته فوق­تخصصی در بخش یاس بستری شدند.  پس از آن، واحد اندوسکوپی این مرکز نیز شروع به فعالیت نمود که هم­‌اکنون، امکان انجام اندوسکوپی فوقانی و کولونوسکوپی تشخیصی و درمانی، مانومتری و pH متری در این واحد وجود دارد.

اعضای هیأت علمی گوارش: دکتر شهربانو نخعی، دکتر الهام طلاچیان ، دکتر مهناز صادقیان

بستری بیماران فوق‌­تخصصی اعصاب کودکان از سال ۱۳۷۵ با حضور آقای دکتر حسن حسن‌پور فوق‌تخصص اعصاب کودکان در این مرکز آغاز شد.  در سال ۱۳۸۰ دکتر آزیتا توسلی و در سال ۱۳۸۸ دکتر لادن افشار خاص در این مرکز شروع به فعالیت نمودند. واحد نوار مغز (EEG) در این مرکز با تجهیزات پیشرفته به مراجعین ارائه خدمت می­‌نماید.تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان در این مرکز انجام می‌گیرد و شامل بیماری تشنجی، صرع، تب و تشنج، سردرد و میگرن، فلج مغزی، بیماریهای تحلیل‌برنده سیستم عصبی، عفونت‌های سیستم عصبی، ضعف عضلانی، بیماری‌های نوروماسکولار (دیستروفی دوشن،SMA و...)، بیماری‌های ژنتیکی سیستم عصبی، اوتیسم، بیش فعالی، کم‌توانی ذهنی، اختلالات گفتاری، اختلالات خواب می‌باشد.
همچنین بخش فعال طب فیزیکی و توان‌بخشی با انجام موارد الکترودیاگنوزیس (نوار عصب- عضله) و اقدامات درمانی از جمله تزریق توکسین، بوتولیسم، کاردرمانی جسمی-ذهنی و گفتار درمانی در همکاری نزدیک با بخش اعصاب اطفال می‌باشند.
قابل ذکر است مرکز جامع تکامل در مرکز آموزشی درمانی علی اصغر(ع) پذیرای بیماران ارجاعی از مرکز بهداشت تهران می باشد و همکاران فوق تخصص مغز و اعصاب بیماران مذکور را معاینه نموده و علت عقب‌ماندگی حرکتی/گفتاری/ارتباطی کودک را بررسی و درمان می‌کنند.
با حضور اعضای هیأت علمی روان­پزشک، اعصاب کودکان، گروه توانبخشی و مددکار، این بیمارستان، مرکز جامع اختلالات تکاملی نیز هست و کودکان دچار اختلال یا تأخیر تکاملی به این مرکز ارجاع شده و تحت درمان قرار می­‌گیرند.

اعضای هیأت علمی اعصاب: دکتر آزیتا توسلی، دکتر لادن افشار خاص

عضو هیأت علمی ریه: دکتر نسرین حسینی‌نژاد، دکتر علیرضا عشقی

عضو هیأت علمی آلرژی و ایمونولوژی: دکتر احمد بهرامی که با حضور ایشان تست­‌های پوستی تشخیصی آلرژی نیز انجام می­‌شود. با توجه به نیاز بیماران بستری و سرپایی، آزمایشگاه بیمارستان کلیه تست­‌های ایمونولوژی و آلرژی، تست­‌های فلوسیتومتری جهت انواع CD مارکرهای سلول­‌های خونی و ... را انجام می­‌دهد.

با حضور اعضای هیأت علمی گروه قلب کودکان بستری بیماران در بخش یاس انجام می­‌شود. علاوه‌­بر اکوکاردیوگرافی کودکان، اکوکاردیوگرافی جنینی نیز در این بیمارستان انجام می­شود.

اعضای هیأت علمی قلب: دکتر رویا عیسی­‌تفرشی، دکتر سمیرا مهرعلیزاده

 


کلیدواژه ها: بیمارستان علی اصغر | بهترین بیمارستان کودکان | بخش جنرال |CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3611 بار   |   دفعات چاپ: 544 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر